25 maja 2024
AktualnościKryminalne

15 zarzutów dla złodzieja, który grasował w Tarnowe i okolicach

34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego usłyszał w Tarnowie 15 zarzutów kradzieży kosmetyków, artykułów spożywczych ze sklepów w Tarnowie, Mielcu, Dębicy, Żorach oraz Krakowie, a także kradzieży z włamaniem metali kolorowych z punktów skupu złomu w Małopolsce. Mężczyzna skradł przedmioty warte ponad 50 tysięcy złotych. Trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Początkiem czerwca policjanci z Mościc zatrzymali 34-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu krakowskiego, który w Tarnowie dokonał kilku kradzieży ze sklepów drogeryjnych. Podczas przesłuchania tarnowscy mundurowi zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie 15 zarzutów kradzieży artykułów spożywczych oraz kosmetyków o wartości ponad 50 tysięcy złotych, począwszy od perfum, dezodorantów, kremów na maszynkach, piankach i żelach do golenia skończywszy. Dodatkowo udowodniono mężczyźnie włamanie do punktu skupu złomu metali kolorowych i kradzieży złomu miedzi wartej 2000 złotych. Przestępstw tych miał dokonać od kwietnia do końca maja tego roku, na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego.
34-latek po usłyszeniu zarzutów (do których się przyznał) trafił do tarnowskiej prokuratury, a ta wystosowała wniosek do sądu o objęcie go środkiem izolacyjnym. Tak też się stało. Decyzją tarnowskiego sądu trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za kradzieże i włamanie, w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.