16 lipca 2024
Aktualności

2 mln zł dotacji na rozwój szkół powiatu tarnowskiego

Powiat Tarnowski będzie realizował drugą edycję projektu „Mój rozwój – moja przyszłość”. Jak informuje Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu, projekt otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie blisko 1 mln 950 tys. zł. Obejmie on swoim oddziaływaniem sześć jednostek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy.

– Jak zapisaliśmy w projekcie, jego celem jest podniesienie jakości i atrakcyjności pracy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach i pięciu szkół ponadpodstawowych w Powiecie Tarnowskim – tłumaczy Tomasz Stelmach. – Wspomniane podniesienie jakości i atrakcyjności dotyczy kształtowania kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności poprzez organizację wsparcia dla nauczycieli i uczniów oraz doposażenie w pomoce dydaktyczne i sprzęt, który wspomoże technologicznie i komunikacyjne nauczanie z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, podnoszenie kompetencji językowych oraz specjalistycznych – wyjaśnia Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

W projekcie uczestniczyć będzie Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz klasy licealne w następujących szkołach: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, ZSOiZ w Gromniku, ZSOiZ w Ciężkowicach. Realizacja projektu planowana jest od czerwca 2020 do czerwca 2023.

W ramach projektu zaplanowano między innymi: adaptację pomieszczeń w szkołach, w tym dostosowanie budynku ZSP Zakliczyn dla osób niepełnosprawnych; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i rozwijające zainteresowania, dodatkowe koła zainteresowań; zajęcia specjalistyczne, w tym między innymi logopedyczne, hipoterapię, zajęcia z integracji sensorycznej; zajęcia pozaszkolne w tym wyjazdy edukacyjne; doradztwo zawodowe a także doskonalenie nauczycieli.

– Założone wsparcie opiera się na diagnozie i zapotrzebowaniu szkół – mówi Tomasz Stalmach. – Dzięki projektowi zakupimy także sprzęt informatyczny, pomoce dydaktyczne i materiały dla uczniów.

Wartość projektu to ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wyniesie blisko 1 mln 950 tys. zł, zaś wkład własny Powiatu Tarnowskiego będzie opiewał na ponad 100 tys. zł.

Pierwsza edycja projektu Mój rozwój – moja przyszłość była realizowana w Powiecie Tarnowskim od  września 2017 do sierpnia 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.