Łukasz Maciejewski laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Tarnowianin Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”, został tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „książka o tematyce filmowej”. Na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wraz z nim nagrodę w tej kategorii – za tom „Od Munka do Maślony” – odebrała Barbara Hollender.

–  We wtorek, podczas wspólnego śniadania, moja przyjaciółka, Basia Hollender, powiedziała mi: „Wiesz Łukaszu o czym marzę skrycie? Żebyśmy dzisiaj otrzymali nagrodę razem, wspólnie”. Odpowiedziałem: „To zbyt piękne by mogło się wydarzyć”. A jednak – marzenie się spełniło – mówi Łukasz Maciejewski.

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – jedyne w Polsce za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej – są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. Przyznawane są od 2008 roku, a kandydatów do nich mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Warto dodać, że Łukasz Maciejewski był w tym roku nominowany – jako dyrektor artystyczny cieszyńskiego festiwalu „Kino na Granicy” – również w kategorii „promocja polskiego filmu za granicą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.