3 tysiące maseczek dla Zakliczyna – „Ziobryści” wspierają okręg tarnowski

3 tysiące sztuk maseczek ochronnych przekazano dla Miasta i Gminy Zakliczyn. Ich uszycie było możliwe dzięki zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Do Zakliczyna maseczki trafiły dzięki wsparciu Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika oraz za sprawą skutecznej pracy wykonanej w tym kierunku przez posła Norberta Kaczmarczyka. Środki ochrony osobistej dla Zakliczyna zostały wytworzone w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

W przekazaniu maseczek wzięli udział współpracownicy posła Kaczmarczyka: Konrad Kaczmarczyk, Jakub Migała i Mariola Gąciarz, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – Dawid Chrobak oraz przedstawiciele Służby Więziennej Zakładu Karnego w Tarnowie.

Maseczki ochronne trafią do instytucji na terenie Miasta i Gminy Zakliczyn. Będzie to niewątpliwie cenna pomoc dla mieszkańców z tego terenu. Dziękuję Ministrowi Ziobro za inicjatywę i Wiceministrowi Wójcikowi za wsparcie w tej sprawie. Cieszę się, że w tym trudnym czasie możemy wspólnie wspierać lokalną społeczność. Dziękuję za zaangażowanie się w akcję „Resort Sprawiedliwości Pomaga” Zakładowi Karnemu w Tarnowie – mówi poseł Norbert Kaczmarczyk.

I chociaż pojawiają się informacje o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz, to nadal będzie on obowiązywał w pomieszczeniach. Jak podkreślają w Zakliczynie, przekazane maseczki będą bardzo przydatne w działalności samorządu i różnego rodzaju instytucji takich jak na przykład Domy Pomocy Społecznej. Będą także cennym wsparciem dla mieszkańców regionu. Wkrótce do okręgu tarnowskiego trafią kolejne maseczki ochronne wyprodukowane w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.