18 maja 2024
Aktualności

Przedszkolaki z Łukowej korzystają już ze ,,ścieżki sensorycznej”

W Gminnym Przedszkolu w Łukowej została oddana w posiadanie przedszkolaków pierwsza w gminie Lisia Góra ,,ścieżka sensoryczna” wykonana z różnego rodzaju faktur i elementów (szyszek, traw, piasku, kory, kamyków, orzechów oraz innych materiałów).

Przedszkolaki, pokonując ten nietypowy tor przeszkód, mogą doświadczyć przyjemnych, a czasem mniej przyjemnych wrażeń dotykowych.

Podczas korzystania ze ścieżki dzieci będą miały możliwość zwiększyć swój zakres doświadczeń zmysłowych.

Wzdłuż ścieżki powstała rabata z różnorakimi roślinami, przy których umieszczono tabliczki z ich nazwami. Umożliwi to dzieciom bliższe poznanie i bezpośredni kontakt z przyrodą, wpływając w ten sposób na wzbogacenie wiedzy i słownictwa oraz poznawanie przyrody wieloma zmysłami. W znacznym stopniu przyczyni się to do wzrostu u przedszkolaków odpowiednich zachowań wobec przyrody.

Ścieżka usytuowana jest w ogrodzie przedszkolnym przy placu zabaw. Bardzo dużą zasługę przy budowie owej ścieżki mieli rodzice przedszkolaków oraz personel przedszkola.

Całkowity koszt budowy został pokryty z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży stroików świątecznych wykonanych również przez rodziców i pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.