15 lipca 2024
AktualnościKryminalne

50-latek miał w domu prawdziwy arsenał. Natomiast teraz ma spore kłopoty

Pokaźnych rozmiarów arsenał broni zabezpieczyli w podtarnowskiej wsi kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Przygotowania jakie poczynili, umożliwiły im wejście na posesję 50-latka, u którego w domu znaleźli pistolet hukowy, z blisko 60 sztukami amunicji kaliber 9 mm, a także dwa rewolwery i trzy „wiatrówki”.
Jako, że ich właściciel nie potrafił udokumentować legalność posiadanych przedmiotów, trafił do komisariatu przy ul. Księdza Indyka, a prosto stamtąd do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania pistoletu oraz amunicji, bez wymaganego przez prawo zezwolenia, i gdzie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze – policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.
Pozostała zabezpieczona broń trafi pod lupę biegłego z zakresu balistyki, który wypowie się na temat jej legalności i ewentualnych modyfikacji, o którą podejrzewają ją śledczy. Niewykluczone więc, że zarzutów na koncie 50-latka przybędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.