20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Po pijaku spowodował kraksę i uciekł

Jak informowaliśmy w sobotę, w okolicach Zakliczyna doszło do kraksy trzech pojazdów. Dziś znamy już więcej szczegółów na temat tego niebezpiecznego zdarzenia. Okazało się, że kierowca, który doprowadził do kolizji był pod wpływem alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowił uciec z  miejsca zdarzenia.

Po godzinie osiemnastej na moście w Zawadzie Lanckorońskiej zderzyły się trzy pojazdy osobowe, a ich usytuowanie oraz rozrzucone, rozbite elementy z samochodów skutecznie zablokowały drogę wojewódzką w kierunku Zakliczyna. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce rozmawiali z jego uczestnikami. Okazało się, że sprawca-kierowca osobowej, czerwonej skody wraz z pasażerem uciekli z miejsca. Rozpoczęły się ich poszukiwania przy udziale przybyłych na miejsce kolejnych patroli mundurowych. Ślady na miejscu oraz relacje pozostałych kierowców uczestniczących w tym mini karambolu wyjaśniły przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierowca Skody, jadąc w kierunku Zakliczyna, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czoło-bocznego z nadjeżdżającym z naprzeciwka osobowym Volkswagenem. Ten wytrącony z toru jazdy uderzył w poruszający się za skodą pojazd marki Audi. W groźnie wyglądającym karambolu nikt nie ucierpiał. Po kilkudziesięciu minutach odnaleziono ukrywające się w zaroślach Dunajca pasażera Skody, a chwilę później jej kierowcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a pasażerem był jego ojciec. Obaj byli mocno nietrzeźwi, a każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Na dodatek kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po około dwóch godzinach pojazdy zostały usunięte z miejsca zdarzenia i ruch na drodze wojewódzkiej został przywrócony. Sprawca odpowie za kierowanie pojazdami mechanicznymi bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na najbliższe trzy lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.