22 lutego 2024
Aktualności

Przed nami Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Osoby po przeszczepach serca i lekarze Koordynatorzy Transplantacyjni ponownie spotkają się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie na lokalnych obchodach Światowego Dnia Donacji i Transplantacji. W tegorocznym wydarzeniu będzie uczestniczyła przedstawicielka Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji POLTRANSPLANT w Warszawie.

Zaplanowana na 25 października uroczystość będzie okazją do odpowiedzi na trudne pytania dotyczące transplantacji – metody leczenia ratującej życie.

W programie spotkania:

Dlaczego transplantacja jest ważna? – Iwona Dymek, Wojewódzki Koordynator Pobierania i Przeszczepiania Narządów, POLTRANSPLANT

Transplantacja w pigułce – lek. med. Zbigniew Cholewa, specjalista anestezjolog, Koordynator Transplantacyjny, Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie

Podarowane życie – fragment filmu o Dominiku i spotkanie z bohaterem

Drugie życie – Małgorzata Rejdych, Prezes Stowarzyszenia Osób Po Przeszczepie Serca Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum UJ
w Krakowie

Kościół katolicki wobec transplantacji – ks. dr Józef Partyka, Prezes Fundacji Auxilium w Tarnowie

Zainteresowanie tematem transplantacji wśród młodzieży wzrasta z każdym rokiem. W klasach technikum odbyły się lekcje o transplantacji. Uczniowie przygotowują prace plastyczne pod hasłem „Transplantacja – jestem na TAK”, mogli również sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z zakresu transplantologii, nad którym merytoryczną opiekę sprawuje specjalista Zbigniew Cholewa, lekarz tarnowskiego szpitala. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości. W działania tarnowskiego „Ogrodnika” zainicjowane i organizowane przez pedagog szkolną Ewę Matejską angażują się także Samorząd Uczniowski, Koło Miłośników Druku 3D, Wolontariat, Spółdzielnia Hermes oraz nauczyciele.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie, Stowarzyszenie Osób Po Przeszczepie Serca Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Patronem medialnym wydarzenia jest ,,Kurier Tarnowski”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.