30 września 2023
AktualnościKultura

60-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy

Przed nami jubileuszowy koncert z okazji 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Wydarzenie zaplanowano na 3 czerwca. Sprzedaż biletów w kasie i online od 8 maja od godziny 12:00.

 

Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy taneczne, w przygotowanym, specjalnie na ten koncert, programie.

Zespół działa nieprzerwanie od 1963 roku. Wraz ze zmianą ustrojową przechodził różnorodne formy organizacyjne, począwszy od Zespołu reprezentacyjnego Zakładów Azotowych – dzisiejszej Grupy Azoty, Zespołu Reprezentacyjnego Tarnowa, zespołu działającego w ramach Mościckiej Fundacji Kultury, po dzisiejszy status grupy działającej w Centrum Sztuki Mościce Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego. Wytrwał i nieustannie się rozwija dzięki zbiorowej i indywidualnej pasji zarówno członków amatorów jak i niezwykłemu zaangażowaniu profesjonalnej kadry.

Świerczkowiacy są ambasadorem Polski na międzynarodowych festiwalach. Specjalizują się w niezwykle bogatym folklorze Małopolski i są ekspertami w folklorze Krakowiaków Wschodnich. Kostiumeria zespołu mieści setki oryginalnych, w większości ręcznie wykonanych, kostiumów.

Świerczkowiacy reprezentowali Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, odbyli 57 podróży zagranicznych do 19 krajów, w których odwiedzili 150 miast. Zostali laureatami ponad trzydziestu nagród i wyróżnień.

 

Informacje / bilety:

Data: 3 czerwca 2023, godz. 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.

Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.

Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:

tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl

poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00

sobota – niedziela – 15:00 – 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.