23 września 2023
AktualnościKryminalne

73-latek zabił swoją żonę? Podejrzany trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej 73-letniej żony. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wyrok będzie oczekiwał w areszcie śledczym, do którego został już doprowadzony.

W sobotę około godz. 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o konieczności udzielenia szybkiej pomocy osobie w jednym z domów na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Na miejsce zgłoszenia natychmiast przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia, która udzielała pierwszej pomocy medycznej kobiecie, ranionej ostrym narzędziem. Niestety mimo podjętych działań 73-latka zmarła. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Po wykonaniu szeregu czynności procesowych dwie osoby zwolniono, natomiast 73-letni mąż denatki został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa tj. popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek dąbrowskiej Prokuratury, zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego  zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.