15 lipca 2024
Aktualności

Absolwent III LO w gronie laureatów Olimpiady Geograficznej w Belgradzie

Adrian Krzemiński, tegoroczny maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zdobył brązowy medal na  Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (iGeo 2017) w Belgradzie. W zawodach uczestniczyło 160 uczniów z całego świata. Rozwiązywali testy pisemne, brali udział w zajęciach terenowych oraz zmierzyli się z quizem multimedialnym.

W olimpiadzie startowało czterech Polaków, którzy zdobyli: dwa złote medale (Anna Kurop z II LO w Białymstoku i Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy), srebro (Daniel Dylewski z VIII LO w Warszawie) i brąz (wspomniany Adrian Krzemiński z III LO w Tarnowie).

Olimpiada geograficzna kończy letni sezon konkursów przedmiotowych dla najzdolniejszej młodzieży z całego świata. Dodajmy, że reprezentanci Polski okazali się drużynowo najlepsi, wyprzedzając ekipy z Rumunii oraz USA.

Kolejna olimpiada odbędzie się w 2018 r. w Kanadzie. Uczestniczyć w niej będą uczniowie, którzy mieli najlepsze wyniki w krajowej olimpiadzie geograficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.