13 lipca 2024
AktualnościFotoreportaże

Akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie i policji

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego w całym regionie rozpoczęła się akcja „Zwalniam przed szkołą!”. Została przeprowadzona po raz dziewiąty przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz funkcjonariuszy z czterech komend powiatowych policji – w Tarnowie, Bochni, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej. Akcji patronują posłanka Urszula Augustyn i wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Policjanci w odblaskowych strojach i oznakowanych radiowozach pojawili się przed wszystkimi placówkami oświatowymi, położonymi w pobliżu ruchliwych dróg, m.in.: w Tarnowie, Wojniczu, w miejscowościach położonych przy drodze wojewódzkiej 977, a także w Brzesku, Uszwi, Szczurowej, Łapczycy, Proszówkach, Bochni i Dąbrowie Tarnowskiej oraz Żelazówce. Przypominali kierowcom, że dzieci, po wakacjach, wracają do szkół. Rozdali kilka tysięcy specjalnych ulotek z hasłem akcji, deklaracją: Zwalniam przed szkołą.

– Nasze systematyczne działania przynoszą efekty. Widać je w policyjnych statystykach – mówi Jarosław Sady, dyr. MORD-u w Tarnowie. – Coraz większa jest też świadomość kierowców, rodziców i dzieci. To wynik właściwej edukacji i zwracania uwagi na zagrożenia.

Zofia Kukla, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy zapowiada, że we wrześniu policjanci pojawią się przed wszystkimi szkołami w regionie. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” będą rozdawali elementy odblaskowe uczniom najmłodszych klas.

Stanisław Sorys, wicemarszałek Małopolski, który wraz z policjantami i pracownikami tarnowskiego MORD-u, zachęcał kierowców do zmniejszania prędkości w okolicach szkół, podkreślał, że akcje promujące bezpieczeństwo są bardzo potrzebne.

– Bardzo ważne jest uświadamianie kierowcom, że wolniejsza i bezpieczniejsza jazda, zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, to szybszy czas reakcji – powiedział wicemarszałek. – A to może ustrzec ich przed tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.