17 czerwca 2024
Aktualności

Anioł przeprowadzał dzieci przez jezdnię

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego w całym regionie tarnowskim rozpoczęła się akcja „Zwalniam przed szkołą!”. Natomiast wczoraj policjanci wspólnie z Fundacją Akademia Bezpieczeństwa przypominali kierowcom o konieczności zdjęcia nogi z gazu w rejonach placówek oświatowych. W akcji wzięła udział posłanka Anna Czech.

ghh-800x582

Policjanci w odblaskowych strojach i oznakowanych radiowozach pojawili się po raz kolejny przed wszystkimi placówkami oświatowymi, położonymi w pobliżu ruchliwych dróg w Tarnowie oraz regionie tarnowskim. Kierowca już z daleka wiedział, że zbliża się do szczególnego miejsca. W ten sposób uświadamiali i przypominali kierowcom, że dzieci, po wakacjach, wracają do szkół.

W Tarnowie na ulicy Romanowicza na przejściu dla pieszych pojawił się – anioł. Pomagał najmłodszym przy przejściu przez jezdnię, trochę starszym uświadamiał jakie zagrożenia niesie brak należytej uwagi. Zapatrzenie w swojego smartfona, słuchawki w uszach oraz brak należytej uwagi przy dochodzeniu do „zebry” to najczęstsze przyczyny przykrych zdarzeń. Uświadomienie najmłodszym, niechronionym użytkownikom dróg podstawowych zasad bezpieczeństwa to edukacja, która pokazana w praktyczny sposób powinna zaowocować w późniejszych latach.

W ramach kampanii „Bezpieczna droga do szkoły” wspólnie z posłanką Anną Czech rozdano elementy odblaskowe, tak niezbędne w okresie jesienno-zimowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.