31 maja 2024
Kultura

ANS i CSM formalnie łączą siły

Współpraca Uczelni z Centrum Sztuki Moście trwa od wielu lat, ale teraz będzie dużo łatwiejsza i obejmie nowe obszary. Stanie się tak dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy pomiędzy oboma partnerami. Ze strony Akademii Nauk Stosowanych sygnowała je rektor dr hab. Małgorzata Kołpa, a ze strony CSM dyrektor Centrum, Anna Chmura.

– Cieszę się bardzo, że nadajemy formalne ramy naszej współpracy. To bardzo ważne, bo ułatwi wzajemne relacje i realizację wspólnych przedsięwzięć – mówi Rektor ANS, Małgorzata Kołpa. – Dziękuję Pani Dyrektor za to, że zainicjowała prace nad porozumieniem, które dziś możemy podpisać – dodaje.

– Przestrzeni możliwej współpracy jest bardzo dużo, o szczegółach będziemy informować na bieżąco, ale już teraz wspieramy się i ściśle współdziałamy choćby w zakresie promocji. Instytucje zajmujące się kulturą i edukacją powinny, a wręcz muszą działać razem, bo wtedy efekty naszych działań zostaną zwielokrotnione – mówi Anna Chmura, Dyrektor CSM.

Współpraca zakłada między innymi wspomniane wsparcie promocyjne, możliwość odbywania praktyk w CSM przez studentów, wspólną organizację wydarzeń kulturalno-naukowych. Władze CSM obiecały ponadto uruchomienie programu zniżek dla studentów, którzy chcieliby skorzystać z oferty kulturalnej Centrum. Porozumienie zostało przygotowane w sposób otwarty, dający możliwość współdziałania w całkowicie nowych obszarach, które regulować będą oddzielne umowy, czy ustalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.