25 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Audi w rowie. 62-latka ,,wydmuchała” ponad 1,5 promila

Dąbrowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy, na ul. Sucharskiego w miejscowości Olesno. Kierująca samochodem marki Audi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj tuż po północy dyżurny dąbrowskiej Policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że  w miejscowości Olesno na ul. Sucharskiego w przydrożnym rowie znajduje się pojazd a w nim kierująca, od której czuć alkohol. Zgłaszający widząc nieudane próby wyjazdu kobiety z rowu postanowił sprawdzić czy kierująca nie odniosła obrażeń. Wtedy też wyczuł od niej alkohol i zaalarmował służby. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Samochód marki Audi znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast sama kierująca miała problem z utrzymaniem równowagi.

Podczas rozmowy z 62-letnią mieszkanką powiatu dąbrowskiego mundurowi również wyczuli silną woń alkoholu i sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta jechała sama i nic jej się nie stało. Mieszkanka powiatu dąbrowskiego straciła prawo jazdy, teraz trzeźwieje w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kierująca za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, który orzekany jest na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.