25 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportażeKultura

Koszyce Małe: Tłumy na koncercie zespołu Baciary i Agnieszki Chylińskiej

Koncert Agnieszki Chylińskiej i zespołu Baciary był największą atrakcją tegorocznej „Manii Pomagania”. Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie trójki dzieci: 8 – letniej Gabrysi, 11-letniej Ani i 2-letniego Piotrusia. Patronem medialnym koncertu był ,,Kurier Tarnowski”. 
Piotruś ma 2 latka i zmaga się ze straszną chorobą, nowotworem złośliwym – mięsakiem prążkowanokomórkowym. Zaczęło się od niewinnego guzka na nosku, teraz są już przerzuty. W jednym momencie życie Piotrusia i jego rodziny zmieniło się w walkę o życie małego chłopca. Piotruś jest leczony między innymi wyczerpującą chemioterapią. Rodzice chcą zrobić wszystko, aby Piotruś pokonał chorobę, ale sami nie są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Ośmioletnia Gabrysia ma wrodzoną wadę serca. W wieku 15 miesięcy przebyła operację serduszka, a w przyszłości czeka ją jeszcze kolejna – tym razem zastawki. Gabrysia jest dzieckiem niedowidzącym, z Zespołem Downa, słyszy tylko dzięki przebytej operacji. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji, opieki lekarskiej i podawania leków. Ciężar utrzymania rodziny spoczywa jedynie na barkach ojca, który nie jest w stanie zapewnić Gabrysi w pełni potrzebnych środków medycznych. Ania ma 11 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Ma upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, porażenie mózgowe oraz epilepsję. Ania nie mówi, ma problemy w poruszaniu się i zachowaniu równowagi. Dziewczynka jest w stałym leczeniu neurologicznym. Jest całkowicie zależna od osób trzecich. Rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej. Każdy, kto 15 lipca pojawi się w Koszycach Małych, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę pomocy właśnie dla tej trójki dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.