25 maja 2024
Aktualności

Badania analityczne w Zespole Przychodni Specjalistycznych najbardziej wiarygodne

Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej Zespołu Przychodni Specjalistycznych zajęła pierwsze miejsce w konkursie  „Najlepsza jakość w diagnostyce Beckman Coulter” w obszarze „Oznaczanie testów biochemicznych: ALAT, AMYL, ALP, ASPAT, Białko całkowite, Bilirubina całkowita, Cholesterol, Fosfor, GGTP, Glukoza, Kreatynina, Kwas moczowy, Magnez, Mocznik, Triglicerydy, Wapń, Żelazo”.

To oznacza, że spośród 28 placówek medycznych z całej Polski, które zostały zgłoszone do konkursu, wyniki tarnowskiej lecznicy są najbardziej wiarygodne i precyzyjne.

Wyniki biochemii krwi dostarczają wielu cennych informacji. Dają lekarzowi orientację w funkcjonowaniu prawie wszystkich narządów i gruczołów, ocenę stanu nawodnienia i odżywienia oraz postępu choroby.

– Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia ponieważ znaleźliśmy się w gronie prawie trzydziestu laboratoriów obsługujących m.in. kliniki, szpitale i przychodnie z całej Polski. Jakość wyników badań laboratoryjnych to zasługa przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych pracowników naszej pracowni oraz specjalistycznego sprzętu, którym dysponujemy. Wiarygodność wyników badań jest bardzo ważna w diagnostyce wielu chorób i stanowi podstawę do rozpoznania, skutecznego leczenia i  monitorowania choroby. Chcę podkreślić, że na ten sukces pracowało wiele osób. Jest to praca wymagająca dużego zaangażowania, tym bardziej dla nas wszystkich jest to ogromna radość i satysfakcja – powiedziała Beata Holik-Januś, kierownik Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.