28 maja 2024
Aktualności

Będzie remont stadionu?

Modernizacja Stadionu Miejskiego była przedmiotem dzisiejszej rozmowy prezydenta Romana Ciepieli z Wojciechem Stępniewskim, prezesem zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. oraz Łukaszem Sadym, prezesem Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. – Bez względu na to, jaki wariant ostatecznie wybierzemy warunkiem jego realizacji jest akceptacja wszystkich zainteresowanych stron oraz radnych – podsumowuje prezydent Tarnowa.

Przedstawiciele Ekstraligi Żużlowej  (w spotkaniu uczestniczył także Ryszard Kowalski, wiceprezes zarządu) chcieli poznać stanowisko miasta w sprawie modernizacji stadionu w kontekście ewentualnego awansu klubu z Tarnowa do ekstraligi. Zgodnie z najnowszymi decyzjami organizatora rozgrywek ich uczestnicy muszą dysponować obiektami, spełniającymi odpowiednie wymagania techniczne. Równocześnie prezes Stępniewski wskazał na możliwość realizacji nowego wariantu, polegającego na budowie wyłącznie stadionu żużlowego. Równocześnie zapowiedział, że Ekstraliga Żużlowa w razie awansu tarnowskiego klubu dołoży wszelkich starań, by umożliwić organizacje zawodów w Tarnowie, mając świadomość, że planowany do modernizacji obiekt nie będzie spełniał wszystkich wymagań technicznych.

Prezydent Roman Ciepiela poinformował, że miasto dysponuje już programem funkcjonalno-użytkowym stadionu, zakładającym jego użytkowanie zarówno przez żużlowców jak i piłkarzy. Polski Związek Motorowy zaopiniował tę koncepcję pozytywnie, a Polski Związek Piłki Nożnej wkrótce powinien przedstawić swoje stanowisko. W opinii prezydenta odejście od tej koncepcji w kierunku budowy dwóch stadionów (piłkarskiego i żużlowego) teoretycznie jest możliwe, ale wymagałoby szerokiej debaty publicznej i zgody radnych, którzy przyjmując budżet wyrazili wolę budowy jednego stadionu. Prezydent zasugerował w tym kontekście, że realizacja takiej koncepcji mogłaby się odbywać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego, oznaczającego, że miasto partycypowałoby jedynie w części kosztów budowy obiektu.

Nie mając żadnych wątpliwości, że remont stadionu jest konieczny, przedstawiciele Ekstraligi oraz prezydent uznali, że z podejmowaniem dalszych decyzji co do ostatecznego wariantu rozwiązania problemu należy wstrzymać się do uzyskania opinii PZPN, a kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano na wrzesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.