20 czerwca 2024
Aktualności

Bezpieczne święta na drogach

Tegoroczny bilans drogowy okresu świątecznego należy uznać za bezpieczny. W regionie tarnowskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano 20 niegroźnych kolizji.

W okresie Świąt Wielkanocnych, które w tym roku trwały od 15 do 18 kwietnia nie było żadnych wypadków drogowych. Odnotowano 20 kolizji drogowych. 3 kierowców straciło prawo jazdy za naruszenia kodeksu drogowego, a dwoje z nich za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Podczas tegorocznych świąt tarnowscy policjanci zatrzymali w sumie 13 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 54-latek, mieszkaniec powiatu gorlickiego, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w Tuchowie. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

W analogicznym okresie zeszłego roku (2-5.04.2021 roku) w garnizonie tarnowskim miał miejsce 1 wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. Ponadto było 17 kolizji, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców, a 31 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.