20 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

BIAŁA: Dzwon wrócił do parafian, a sprawca zniknięcia usłyszał zarzut kradzieży

Przed świętami Bożego Narodzenia zniknął kilkudziesięciokilogramowy dzwon z dzwonnicy kościelnej parafii w Białej. Jeszcze przed nowym rokiem tarnowscy policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian.
Pod koniec roku do tarnowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od księdza z parafii w Białej o kradzieży dzwonu z wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. W tym okresie ktoś wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4000 złotych.
Jeszcze w grudniu 2020 roku policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali sprawcę tej kradzieży oraz odzyskali utracony przedmiot. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna 43-letni mieszkaniec powiatu przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.
Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.