15 lipca 2024
Aktualności

Breń: Młodzi uczą się robotyki

Szkoła Podstawowa w Brniu przygotowała ciekawą  ofertę dla swoich uczniów. Od września bieżącego roku mogą oni uczestniczyć w dodatkowych, całkowicie bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z robotyki. W tym celu do szkoły zostały zakupione roboty oraz tablety.

Praca z robotami to doskonałe połączenie wiedzy oraz zabawy.  Dzieci poznają elementy programowania oraz konstruowania robotów – w tej ofercie każdy uczeń znajdzie coś dla siebie – podkreśla dyrektor szkoły Tomasz Czosnyka.

Dodatkowe zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny z podziałem na dwie grupy (pierwsza dla uczniów klas od I do III oraz druga dla uczniów klas IV do VI). Warsztaty  z robotyki w Szkole Podstawowej  w Brniu to innowacyjna oferta dla uczniów nie tylko w ramach zajęć pozalekcyjnych. Dyrektor szkoły zaznacza, iż zakupione roboty  stanowią doskonałe narzędzia dydaktyczne, które będą wykorzystywane w codziennym cyklu dydaktyczno- wychowawczym. Z ich pomocą uczniowie będą mogli poznać praktyczne aspekty przedmiotów inżynieryjnych m.in.: fizyki, informatyki, matematyki oraz techniki. Ten rodzaj zajęć to również okazja do rozwijania logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. a także nauka pracy w grupie oraz pobudzania myślenie przestrzennego i rozwijania zdolności manualnych.

Jeden komentarz do “Breń: Młodzi uczą się robotyki

  • Tak Tak ale Pan Tomasz Czosnyka powinien zająć się czymś innym ; na przykład sprzątaniem, po zajęciach !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.