30 maja 2024
Aktualności

Był w Legii Warszawa, teraz zagra w Tarnowie

Kamil Orlik został nowym zawodnikiem Unii Tarnów. 23-letni skrzydłowy powraca tym samym do Tarnowa po 9 latach przerwy.  

Kamil Orlik urodził się 3 sierpnia 1999 roku w Tarnowie i już w wieku 11 lat trafił do Unii Tarnów, gdzie występował w różnych kategoriach wiekowych przez 4 sezony. Jako 15 latek trafił do Legii Warszawa, gdzie po kilku latach sięgnął po Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U-19. Jeszcze w Legii zaliczył 42 spotkania na poziomie III ligi, a następnie przeniósł się do drugoligowej Chojniczanki Chojnice, gdzie notował bardzo dobre występy. Gdy wydawało się, że kolejnym naturalnym krokiem dla zawodnika będzie transfer do ligi wyższej, karierę tego utalentowanego skrzydłowego zatrzymała poważna kontuzja. Powrót do piłki nastąpił w zespole ŁKS Łagów, gdzie występował w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Kamil Orlik w 2017 roku zagrał również w dwóch spotkaniach towarzyskich reprezentacji Polski U-19 z zespołami Norwegii i Szwecji.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę ponownie powitać w Tarnowie Kamila. Największą radość sprawa mi bowiem, gdy udaje się dołączyć do zespołu zawodnika, który jest związany z naszym miastem. Gdy dodatkowo jest to zawodnik który ruszył w piłkarski świat właśnie z Unii Tarnów, cieszę się podwójnie. Wierze, że ten transfer jest naszym dużym wzmocnieniem i przystępujemy do rundy rewanżowej pewni siebie  – powiedział Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów, Artur Szklarz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.