21 lutego 2024
AktualnościKultura

Centrum Paderewskiego: Na początek Urszula Dudziak

Centrum Paderewskiego zaprasza na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2023 roku. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia (sobota), godz. 18.:00 w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej.

Urszula Dudziak pojawi się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w specjalnym kameralnym składzie wraz z gościnnym udziałem swojej córki Miki Urbaniak. Koncert w ramach trasy urodzinowej Urszuli Dudziak: „W 80 lat dookoła świata”.

Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży internetowej od 22 marca na www.centrumpaderewskiego.pl. Można nabyć je również stacjonarnie – w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 9:00-15:00.

Urszula Dudziak to polska wokalistka i kompozytorka jazzowa, uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Występowała i nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak: Krzysztof Komeda, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Nina Simone, Sting i wielu innych. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, oraz podczas Newport Jazz Festival. Ma niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację, oraz unikalną technikę wokalną. Ale muzyka, to tylko część życia artystki, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, obdarzając nim wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje, jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, robi spotkania „Power Speech”. Jest autorką dwóch książek „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej”, oraz youtuberką, która aktywnie publikuje swoje vlogi. Ma do dyspozycji wiele kanałów, a na każdym z nich odmienną grupę docelową.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.