Chcą utworzenia przystanku kolejowego Tarnów-Rzędzin

Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe wraz z Stowarzyszeniem Sokół Świat Pracy oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Tarnowie wysłało pismo do Ministra Infrastruktury w sprawie dopisania budowy przystanku kolejowego Tarnów Rzędzin do programu #200przystanków.

– W swojej dotychczasowej formie program rządowy całkowicie pomijał region tarnowski w tym planowaną od lat budowę przystanku kolejowego na Rzędzinie. Liczymy, że budowa nowego przystanku spopularyzuje kolej wśród mieszkańców regionu tarnowskiego co przyczyni się do zmniejszenia korków w mieście oraz poprawy jakości powietrza – zwracają uwagę pomysłodawcy.

Przypomnijmy, że w ciągu pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Przystanki mają ułatwić skorzystanie z transportu kolejowego i wymazać białe plamy komunikacyjne.

Za kwotę 1 mld zł zbudowane zostaną nowe przystanki kolejowe, odbudowane te, które od lat nie istnieją oraz wydłużane perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Jest to kolejna odsłona walki rządu z wykluczeniem komunikacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.