25 maja 2024
Kultura

Ciężkie brzmienie w Przepraszam

Już za kilka dni do Tarnowa zawitają 4 zespoły metalowe, która zaprezentuje w Klubie Studenckim Przepraszam różnorodną mieszankę gatunków tejże muzyki. Wstęp 10 zł.

Publiczności już w najbliższą sobotę zaprezentują się następujące zespoły:

Pandrador – Rzeszów – Death Metal

Pandrador został założony w 2015 roku przez Marcina Jagiełę. Początkowo formacja przeszła mnóstwo zmian (zarówno personalnych jak i stylistycznych), aby w końcu w 2017 roku wykrystalizować się i utworzyć skład, w którym gra do teraz.
Muzyka jaką wykonuje zespół to szybki, brutalny, techniczny death metal z tekstami oscylującymi wokół tematyki nordyckiej.
W dorobku Pandradora widnieje czteroutworowe wydawnictwo pt. „Śmierć Baldura”.
Aktualnie grupa promuje swoje pierwsze, niezależne wydawnictwo, a także jest w trakcie poszukiwań wydawcy, by nagrać i wydać swój pierwszy longplay.
Zespół pochodzi z Podkarpacia, a wspólną bazą wypadową dla wszystkich członków kapeli jest Rzeszów.
Void of Sympathy – Kraków – Melodic Death Metal

Zespół powstał pod koniec 2015 roku z inicjatywy Piotra Maślanki. Pierwszymi członkami zespołu zostali Anna Groo (vocal) ex. Serpent Wings, Karol Wójcik (gitara) jeden z założycieli zespołu Doomsday, a także Jarek Budzyk (perkusja) ex.Serpent Wings, ex.Formosus. W takim składzie przez pierwszy rok zespół tworzy utwory oraz ciężko pracuje nad materiałem. W listopadzie 2016 do zespołu dołącza Patrycja Falecka (vocal) na co dzień występująca w zespole Wildstrike ex.Black Fog, która była brakującym ogniwem dla zespołu, aby mógł ruszyć na scenę. Muzyka, którą prezentuje zespół obraca się w okolicach melodyjnego death metalu urozmaiconego czystymi wokalami.

Lament – Tarnów – Black Metal

Muzyka zespołu charakteryzuje się riffami przepełnionymi trzaskającym chłodem polskiej zimy, niepowtarzalną atmosferą i złowrogimi wokalami. Zespół ma na koncie album Suicide Eve, osadzony w żałobnym tonie funeral doomu. Aktualnie zespół tworzy materiał na nową płytę – część utworów będziecie mogli usłyszeć na koncercie.

Doomsday – Kraków – Groove/Thrash Metal 

Powstało w 2012 roku, w Krakowie, z inicjatywy Karola Wójcika oraz Wiktora Chojnackiego. Wpływ na ich brzmienia miały (i dalej mają) takie zespoły jak Black Label Society, Pantera, Machine Head, Testament, Sepultura, Acid Drinkers, a ich gatunek oscyluje między groove, a thrash metalem. Zespół ma za sobą dwa występy na festiwalu 'Nowa Huta Alternative’ w ramach wygranego przeglądu, w tym jeden przed Kazikiem oraz dwa występy jako support zespołu Jacka Dewódzkiego 'Revolucja’. Niedługo ukaże się ich debiutancki longplay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.