17 czerwca 2024
Aktualności

Co z barażami? Piłkarze Unii Tarnów w zawieszeniu

We wtorek odbyło się spotkanie trójstronne w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, które miało przynieść odpowiedź na pytanie w jakiej formule oraz w jakim terminie rozegrane zostaną spotkania barażowe o awans do III Ligi pomiędzy Unią Tarnów, a MKS Cracovią II.

Pomimo gotowości tarnowskiej Unii do rozstrzygnięcia sprawy awansu w sportowym pojedynku w pierwotnie ustalonych terminach tj. 23. i 27. czerwca, nie udało się osiągnąć porozumienia w tym zakresie, gdyż Cracovia dąży do rozegrania baraży dopiero w lipcu. KS ZKS Unia Tarnów został zobowiązany do przekazania Prezydium MZPN ostatecznego stanowiska Klubu w ciągu najbliższych 48 godzin. W związku z tym dziś odbędzie się spotkanie Rady Klubu z udziałem Zarządu i trenera pierwszej drużyny podczas, którego zostanie wypracowane finalny wniosek w tej sprawie.

Warto nadmienić, iż część Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej definitywnie zakończyła rozgrywki podejmując konkretne decyzje. W niektórych przypadkach ogłoszone zostały już nawet terminarze rozgrywek na kolejny sezon.

Nadal nie wiadomo jakie będzie rozstrzygnięcie sezonu dla Jaskółek. Czas nieubłaganie mija, a będąc w zawieszeniu ciężko budować drużynę na kolejny sezon, w przypadku gdy nie wiadomą stanowi to w jakiej lidze rozgrywkowej przyjdzie rywalizować.

Ostateczną decyzję co do kształtu i terminu rozgrywanych spotkań barażowych Małopolski Związek Piłki Nożnej podjąć ma na posiedzeniu w najbliższy czwartek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *