20 czerwca 2024
Aktualności

Coraz bliżej remontu ul. Kasprowicza

Ulica Kasprowicza zostanie przebudowana – na odcinku od ul. Romanowicza do parku Piaskówka. Po jej wschodniej stronie powstanie ścieżka rowerowa, która będzie prowadziła bezpośrednio do parku. W czwartym kwartale tego roku będzie gotowa dokumentacja projektowa tego zadania.

W marcu Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił, a następnie rozstrzygnął, przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Kasprowicza. Wygrała go firma z Krakowa. Kosztem 100 tysięcy złotych ma przygotować dokumenty, które będą podstawą do uzyskania niezbędnych zezwoleń oraz ogłoszenia przetargu na roboty budowlane.

Zakres prac będzie obejmował rozbudowę jezdni wraz z wydzieleniem pasa dla pieszych – na odcinku od ulicy Kisielewskiego do nawierzchni betonowej w parku Paskówka – o długości około 240 metrów. Na końcu powstanie parking.

Natomiast po wschodniej stronie ulicy Kasprowicza, od ulicy Romanowicza do przepustu na rowie „Od Strzelnicy”, na 520-metrowym odcinku, zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Ulica zostanie oświetlona, wyposażona w kanalizację deszczową i tzw. kanał technologiczny.

Dotarcie do parku na Piaskówce z centrum będzie bezpieczne i wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.