21 lutego 2024
FotoreportażeKultura

CSM: 5 tys. zł. zebrano dla Syryjczyków

Do Aleppo zrobiło się bliżej – tak można podsumować niedzielny koncert jaki zorganizowało Centrum Sztuki Mościce.

Przedsięwzięcie zatytułowane „Gramy dla Aleppo”, poprowadzone wspólnie z Polską Akcją Humanitarną przyniosło 4741 zł. w charytatywnym geście od Tarnowian. Nie będzie to miało wielkiego wpływu na losy Syryjczyków, ale z pewnością pozwoli wielu osobom dostarczyć pomoc,  przywracającą im, choć na moment, ludzką godność. Woda, instalacje sanitarne, leki żywność – właśnie tak zostaną wydane w obozach uchodźców, zebrane pieniądze.

Jest jeszcze jeden skutek muzycznego wydarzenia, w którym wzięli udział Dariusz Malejonek z Maleo Reggae Rockers oraz Milo Kurtis z przyjaciółmi Grekiem Konstantym Joriadisem, Jemenką Rasm Al-Mashan i Syryjczykiem Adebem Chamoun. Tak przemieszane narodowościowo muzyczne towarzystwo zagrało wspólnie w jednym celu, by okazać solidarność. Twórcy pokazali różnorodność i narodowość traktując jedno i drugie jak cenne skarby. Zagrali wspólnie łącząc egzotykę etniczną wielu nacji. Opowiedzieli dlaczego to robią. Nie kryli zachwytu polskim brzmieniem etnicznym, polską muzyką ludową oraz polskim wolnym duchem. To z tego powodu dla wielu wybitnych muzyków Polska stała się domem. Sami goście koncertu to część historii polskiej muzyki rozrywkowej, współtwórcy m.in: Maanamu, Lady Pank, Osjan, Human, Voo Voo, Izraela, Papa Dance, Bajmu.

Po koncercie pozostała pewność o wrażliwości publiczności, przekonanie o otwartości serc oraz wystawa fotograficzna Macieja Moskwy zatytułowana „Syria: Odcięci Przez Wojnę” czynna do 19 marca 2017 r.  w Centrum Sztuki Mościce.

 

fot. Przemysław Sroka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.