12 kwietnia 2024
Aktualności

Czwartek: Pisankowy desant na ul. Wałowej

Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki zrobione przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest jutro na tarnowskim deptaku od godz. 11:00.

Ponad dwa tysiące ozdobionych jajek zakupionych przez Urząd Miasta pojechało już do tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3). Dzieci na zajęciach plastycznych w swoich placówkach ozdobią je dowolną techniką. Już w najbliższy czwartek, 6 kwietnia w godzinach  11.00 – 14.00 maluchy będą dekorowały pisankami drzewka na deptaku przy ul. Wałowej. Każde z drzewek będzie miało także symboliczną metkę – również w postaci jajka z wypisanymi uczestnikami akcji.

W wydarzeniu weźmie udział około 50 grup najmłodszych mieszkańców. Nad swoimi pisankami pracują w tej chwili wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola w Tarnowie oraz uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Pomoc  przy dekorowaniu zaoferowała młodzież z XVI LO im. Armii Krajowej oraz tarnowscy strażnicy miejscy.

W tym roku do pisankowej akcji włączają się także tarnowscy seniorzy, którzy wykorzystają zrobione przez dzieci pisanki z zeszłego roku. Przedstawiciele wszystkich tarnowskich środowisk senioralnych do dekorowania wybrali trzy lokalizacje. Kolorowe jajka zawisną na drzewach tarniny na  skwerku przed Urzędem Miasta, rajskiej jabłoni przy placu Sobieskiego, oraz na Kładce Zakochanych na Wątoku. Kilkudziesięciu seniorów do swojej dyspozycji będzie miało około 1200 pisanek.

W oczekiwaniu na Wielkanoc za sprawą najmłodszych tarnowian ulica Wałowa wypełni się kolorami, a seniorzy rozweselą ulubione miejsca mieszkańców.  To nie jedyne wielkanocne dekoracje, jakie będziemy mogli zobaczyć w okresie zbliżających się świąt w naszym mieście. Ogromne, prawie dwumetrowe pisanki, które zdobiły Rynek w tym roku przeniosą się na „tymczasowe” rondo przy ul. Krakowskiej, a kolorowe kurczaki na czas Wielkanocy zamieszkają na innych rondach w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.