Dąbrowa Tarnowska: Szpitalna kaplica za 800 tys. zł

Od kwietnia pacjenci przebywający w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej mogą korzystać z odnowionej kaplicy. Przed kilkoma dniami, tuż po przekazaniu kolejnej dotacji dla dąbrowskiego szpitala, starosta Tadeusz Kwiatkowski zaprosił dziennikarzy do niedawno odremontowanego miejsca modlitwy w tej placówce.

Kaplica zlokalizowana jest na piątym piętrze Pawilonu Głównego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Obiekt jest funkcjonalny, dobrze doświetlony i wyposażony. Istnieje możliwość przekazu telewizyjnego do sal chorych. Przede wszystkim dostęp do tego miejsca jest o wiele łatwiejszy, gdyż umożliwia to korzystanie z uruchomionej na V piętro windy.  Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej przeznaczył 803 546 zł na realizację tej inwestycji. Wystrój wewnętrzny został sfinansowany staraniem księdza proboszcza Stanisława Cyrana.

Kaplicę uroczyście poświęcił i sprawował pierwszą w niej eucharystię ordynariusz diecezji tarnowskiej bp. Andrzej Jeż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.