28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Dąbrowska Policja identyfikuje ciało wyłowione z Wisły

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej pod nadzorem prokuratury ustalają tożsamość i wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety, której zwłoki znaleziono wczoraj wieczorem w rzece Wisła w miejscowości Strojców (gm. Bolesław). O znalezieniu ciała zawiadomił policję jeden z mieszkańców.

Wczoraj (12.04.br.) przed godziną 18, dyżurny Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przyjął zgłoszenie o znalezieniu ciała kobiety w miejscowości Strojców w gminie Bolesław, które znajdowało się w korycie rzeki Wisła. Na miejsce skierowany został patrol Policji, a także załoga pogotowia ratunkowego oraz Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Tarnowskiej. Działania strażaków polegały na wyciągnięciu z rzeki ciała denatki.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wraz z technikiem kryminalistyki wykonywali czynności procesowe. Ustalono, że kobieta mogła być w wieku 50 – 60 lat i wstępnie wykluczono, aby do jej śmierci przyczyniły się inne osoby.  Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane podczas dalszych czynności prowadzonych pod nadzorem prokuratury. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, która również ma pomóc śledczym ustalić tożsamość ofiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.