30 maja 2024
AktualnościKryminalne

,,Polówka” na dachu zablokowała wjazd do Tarnowa [ZDJĘCIA]

Dachowanie małej osobówki na drodze krajowej 73 nad autostradą A4 tuż przed wjazdem do Tarnowa od strony Brzozówki. Kierowca trafił do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

We wtorek po godzinie 9. rano kierowcy zaalarmowali dyspozytora numeru alarmowego o dachowaniu osobówki na drodze krajowej 73 w Brzozówce tuż przed wjazdem do Tarnowa. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pierwszej pomocy, jak się okazało jedynie kierowcy samochodu, który w tym miejscu dachował. Droga krajowa 73 na kilkadziesiąt minut została całkowicie zamknięta. Ratownicy, którzy udzielali pierwszej pomocy kobiecie przetransportowali ranną do tarnowskiego szpitala w stanie ogólnie dobrym, nie zagrażającym życiu.

Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Okazało się bowiem, że kobieta jadąc od strony Lisiej Góry w kierunku Tarnowa z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechała na lewą stronę, uderzyła w bariery energochłonne tak niefortunnie, że przewróciła swojego Volkswagena Polo na dach. Nikt inny nie uczestniczył w tej kraksie. Po ustawieniu pojazdu na kołach został on odholowany, a policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu przewiezionej do szpitala 64-letniej mieszkanki województwa podkarpackiego okazało się, że nie odniosła ona żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.