25 maja 2024
Aktualności

Darmowa komunikacja dla studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych

System ulg przewozowych w gminie Tarnów będzie poszerzony. Bezpłatne przejazdy gminną komunikacją autobusową będą dotyczyć wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. – Wójt Grzegorz Kozioł chce wprowadzenia szeroko zakrojonego systemu ulg przewozowych, to pierwsza taka sytuacja w Małopolsce – mówi zastępca dyrektora małopolskiego Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu, Krystian Zieliński. 

Dotychczas w gminie Tarnów bezpłatne przejazdy dotyczą uczniów szkół podstawowych. Samorząd chce, aby ten system poszerzyć.

-Wszystko wskazuje na to, że bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów będą obowiązywać już od 1 września. Co ważne, nasz samorząd nie poniesie w związku z tym żadnych, dodatkowych kosztów. W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie trwają analizy techniczne tego przedsięwzięcia – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Przypomnijmy, od września ubiegłego roku usługi przewozowe na terenie gminy Tarnów realizują Koleje Małopolskie, organizatorem jest Marszałek Małopolski. Obowiązujący system ulg jest szeroki.

Z bezpłatnych przejazdów korzystają m.in. uczniowie szkół podstawowych, zasłużeni honorowi dawcy krwi, seniorzy po 70. roku życia i opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także funkcjonariusze publiczni. Od września uprawnionych do jazdy za darmo będzie jeszcze więcej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.