15 czerwca 2024
Aktualności

Dawid Solak: Kierowcy powyżej 80. roku życia powinni przechodzić obowiązkowe badania

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Dawid Solak (Porozumienie Jarosława Gowina) zgłosił wniosek do prezydenta, aby kierowcy, którzy ukończyli 80. rok życia obowiązkowo przechodzili badania lekarskie. 

Wniosek szefa tarnowskich struktur gowinowskiego Porozumienia  jest pokłosiem niedawnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Krakowskiej, kiedy 88-latek potrącił czterech nastolatków przechodzących przez przejście dla pieszych.

– Bezpieczeństwo na ulicach miasta – ustawa o kierujących pojazdami daje staroście możliwość skierowania kierowcy na badania lekarskie, w sytuacji gdy ma uzasadnione zastrzeżenia co do jego stanu zdrowia. W interesie społecznym jest, aby kierowcy mieli predyspozycje zdrowotne do prowadzenia pojazdów w sposób, który nie będzie powodował zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego i użytkowników dróg. W związku z powyższym proszę o rozważenie możliwości skierowania na badania lekarskie wszystkich kierowców, którzy ukończyli 80 rok życia i chcą utrzymać uprawnienia do kierowania pojazdami – powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Dawid Solak.

Jeden komentarz do “Dawid Solak: Kierowcy powyżej 80. roku życia powinni przechodzić obowiązkowe badania

  • wniosek uważam jako zasadny ale nie oceniał bym go przez pryzmat wieku , statystyki nie alarmują że w tym przedziale wieku wypadków jest najwięcej , nie wiem też czy ustawa przewiduje taką „dyskryminację” ze względu na wiek kierowcy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.