25 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Demolka w Krakowie! Blamaż Unii Tarnów [ZDJĘCIA]

Nie było niespodzianki. Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Krakowie z tamtejszą Wieczystą 7:0 (5:0). Rozmiar porażki jest największy w blisko 100-letniej historii klubu z Tarnowa.

Wydawało się, że piłkarze Unii Tarnów do potyczki z Wieczystą przystąpią mocno zmotywowani. W poprzedniej kolejce doznali przecież prawdziwej klęski. ,,Jaskółki” w domowym meczu, rozegranym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego, przegrały z Chełmianką 0-6 (0-1). Wynik ten jest, a raczej był, najgorszy w historii klubu…

Z kolei na swoim boisku, Wieczysta rozegrała do tej pory cztery mecze. W dwóch pierwszych sięgnęła po komplet punktów, pokonując 2-0 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i 4-1 Sokoła Sieniawa. W dwóch ostatnich podzieliła się natomiast z rywalami punktami, remisując po 1-1 ze Stalą Stalowa Wola i rezerwami Cracovii.

Już od początku dzisiejszego spotkania piłkarze z Krakowa mocno wzięli się do roboty, raz po raz nacierając na bramkę Unii Tarnów. Worek z bramkami rozwiązał w 10. minucie kapitan Wieczystej Radosław Majewski pewnie strzelając gola z rzutu karnego. W tym meczu piłkarze z Tarnowa nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, sporadycznie udawało im się z piłką gościć na połowie rywala. Skupieni na defensywie piłkarze Unii popełniali szkolne błędy. To w konsekwencji doprowadziło do tego, że po 45 minutach do szatni schodzili ze stratą 5 bramek.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił, niestety tylko nieco. Napór Wieczystej trwał w najlepsze, ale mając tak ogromną bramkową przewagę dopuszczali piłkarzy Unii w pobliże swojego pola karnego, co w tym meczu było ,,ogromnym sukcesem” piłkarzy z Tarnowa. Ostatecznie mecz dla Wieczystej okazał się bez historii i zakończył się pogromem 7:0, Z kolei dla piłkarzy Unii była to, jak już wspomnieliśmy, historyczna – najwyższa porażka w historii klubu.

Po 9 meczach Wieczysta ma 18 punktów. Do prowadzącej Cracovii II traci dwa punkty, ale „Pasy” grają dziś z Koroną II Kielce. Unia Tarnów ma dziewięć punktów i za sobą ma dwa potężne nokauty…

Bramki: 1:0 Majewski 10 karny, 2:0 Faworow 13, 3:0 Jankowski 16, 4:0 Bujak 25, 5:0 Jankowski 42, 6:0 Kumah 50, 7:0 Jankowski 65.

Wieczysta: Plewka – Faworow, Hoyo-Kowalski, Bujak (85 Jampich) – Torres, Pietras (46 Gamrot), Moulin (46 Hebel), Majewski, Kumah (71 Klimczak) – Bąk, Jankowski (71 Nowicki).

Unia: Zając – Łazarz (82 Soprych), Rachwał, Kajpust, Sierczyński, Węgrzyn (46 Mida) – Sojda, Rojkowicz (46 Wardzała), Orlik (66 Dubas), Putin (46 Palonek) – Adamski.

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: Bujak, Gamrot – Kajpust, Adamski. Widzów: 800.