30 maja 2024
Aktualności

Diecezja Tarnowska: Już w niedzielę – Marsz dla Życia i Rodziny

plakatmarsz-1-566x800W niedzielę, 9 października, ulicami Limanowej przejdzie VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Papieskiego oraz 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Po Mszy św. odbędzie się przemarsz ulicami Limanowej, a od 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny w Parku Miejskim.

W Marszu wezmą udział m.in. stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będą się wyróżniać strojami – żółtymi koszulkami Fundacji i chustami. To właśnie w Dniu Papieskim przed kościołami w całej Polsce będzie można wspomóc fundusz stypendialny Fundacji, która od lat nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. W diecezji tarnowskiej Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera 52 młode osoby, które otrzymują pomoc w dwóch pakietach: naukowym i socjalnym.

– Jest to dla nich znaczące wsparcie, ponieważ stypendyści pochodzą z niezamożnych rodzin i każda pomoc finansowa jest bardzo ważna. Obecnie trwa rekrutacja nowych stypendystów – mówi ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W Marszu wezmą udział przede wszystkim całe rodziny – dzieci, młodzież i starsi.

Wyruszymy wspólnie ulicami Limanowej, by dać wyraz naszej wiary, że jesteśmy za  życiem, rodziną i wartościami, które przekazał nam Bóg. Wychodzimy nie przeciw komuś, nie protestujemy przeciw jakiejś idei, ale jesteśmy za życiem i rodziną – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zdaniem Sylwii Kulig, Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego, Marsz jest dobrą formą dotarcia do ludzi.

Chcemy pokazać, że są rodziny z dwójką, trójką, piątką dzieci, że to jest wartość, że rodzina jest ważna. Marsz to język przekazu, że jesteśmy na „tak”  – dodaje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.