19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Długi weekend na drogach [ZDJĘCIA]

Akcja Znicz 2021 nadal trwa. Dotychczas odnotowano w naszym regionie 3 wypadki, w których trzy osoby zostały ranne, było 19 kolizji, a 11 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Już w piątek w godzinach wieczornych w Tarnowie na ulicy Wojska Polskiego, na przejściu dla pieszych została potrącona 84-letnia mieszkanka Tarnowa. Kobieta trafiła z urazem nogi do tarnowskiego szpitala. Sprawcą okazał się 72-letni tarnowianin, który poruszał się osobowa toyotą. Kierowca był trzeźwy.

Tego samego dnia, tylko w godzinach południowych miała miejsce nietypowa kolizja sportowego samochodu Audi R8. Kobieta wyjeżdżając z Tarnowa na południową obwodnicę miasta w kierunku Krakowa nie opanowała mocy ponad 500-konnego silnika. Samochód został przerzucony przez liny zabezpieczające pasy ruchu i dachując został postawiony ponownie na kołach, tylko w kierunku Rzeszowa. Kobieta trafiła do tarnowskiego szpitala, jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W tym samym miejscy na zwężonym odcinku drogi doszło do jeszcze jednej kolizji związanej z nieuwagą kierowców. Kierowca jednego samochodu zagapił się i najechał na pojazd poprzedzający. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Groźnie wyglądający wypadek miał miejsce 1.11 przed południem na ul. Lwowskiej w Tarnowie. Kierowca osobowego forda, 37-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocykliście, który uderzony, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wywrócił się. 25-latek również z powiatu tarnowskiego, został zabrany do tarnowskiego szpitala z urazem miednicy. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi.

Przyczyny i okoliczności tych wypadków zostaną rozstrzygnięte przez policjantów tarnowskiej komendy miejskiej.

Do dzisiaj zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę i aż 11, którzy straciło swoje prawa jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.