25 września 2023
Aktualności

Dobre wyniki audytu w ZPS

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie niemalże celująco przeszedł przez audyt dotyczący normy zarządzania jakością ISO 9001:2008 oraz normy środowiskowej ISO 14001:2004. Specjaliści z firmy DNV sprawdzili aż 26 komórek organizacyjnych. Co istotne, stwierdzono, że nie ma żadnych niezgodności, a to spotkało się z gratulacjami ze strony audytorów.

– Podsumowując, w Zespole Przychodni Specjalistycznych przestrzegane skrupulatnie są wszelkie procedury, co przekłada się na jakość obsługi pacjentów – tłumaczy Jan Lazar, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych w ZPS, odpowiedzialny za koordynację działań związanych z procedurami ISO.

Audytorzy zauważyli również znaczącą poprawę w przypadku normy środowiskowej. Istotny wpływ na pozytywną ocenę miał zakup i wdrożenie rentgena cyfrowego, co znacząco zminimalizowało negatywny wpływ na środowisko. W poprzednich latach funkcjonowanie tradycyjnego rentgena generowało nawet 7 ton zanieczyszczeń rocznie.

– Tegoroczne bardzo dobre wyniki audytu zewnętrznego, to w dużej mierze efekt prowadzenia audytów wewnętrznych, a także zaangażowania i dyscypliny pracowników przestrzegających tych procedur zasad – dodaje Artur Asztabski, prezes zarządu ZPS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.