29 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Domowy agresor mimo zakazu zbliżania dalej nękał najbliższych

Organy ścigania chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą domową, są bezwzględne wobec domowych agresorów. Przekonał się o tym 32-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który pomimo nałożonego na niego przez prokuraturę zakazu zbliżania się do rodziny, nie stosował się do tego obowiązku. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

32-latek, podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodzicami, które trwało od stycznia 2023 roku nie przestrzegał decyzji prokuratury, która 15 maja  zastosowała wobec niego dozór Policji połączony z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, a także z zakazem zbliżania się do rodziny oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi.  Środki te miały skutecznie zapewnić rodzicom bezpieczeństwo, a także dalszy prawidłowy tok postępowania. Niestety 32-latek w dalszym ciągu nachodził rodziców i wszczynał awantury. O konsekwencji niestosowania się do orzeczonych środków zapobiegawczych przekonał się szybko gdyż 16 maja został kolejny raz zatrzymany przez policjantów dąbrowskiej Policji. Prokurator nadzorujący dochodzenie w tej sprawie, zawnioskował do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy w swojej formie. 17 maja Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy. Sprawcy przemocy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.