25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Domowy agresor trafił za kratki

Zatrzymany przez dąbrowskich policjantów 51-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. Surowszy środek zapobiegawczy, to konsekwencja nie zastosowania się mężczyzny do wcześniejszych zakazów wydanych przez prokuratora.

Na początku sierpnia policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego dąbrowskiej jednostki w wyniku podjętej interwencji domowej zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej żony. Interweniujący policjanci ustalili, że 51-latek zignorował prokuratorskie środki zapobiegawcze wydane wobec niego 20 czerwca. Dąbrowianin miał zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. 51-latek zlekceważył zakazy i w dalszym ciągu nachodził kobietę, tak też było w minioną środę.

Domowy agresor został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Mając na uwadze zaistniałą sytuację prokurator zawnioskował do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy w swojej formie. 4 sierpnia Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej przychylił się do wniosku i zastosował wobec 51-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. 

Zgodnie z art. 207 k.k., kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.