Dożynki Gminy Tarnów 2018: Z tradycją i koncertem Lady Pank

Już w najbliższy weekend 11 i 12 sierpnia gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie – Dożynki Gminy Tarnów. Gwiazdą wieczoru będzie LADY PANK. Na muzycznej scenie pojawią się również gwiazda disco polo KORDIAN oraz z góralskim folklorem KAPELA PIECZARKI.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali moc atrakcji z tradycyjnymi obrzędami, darmowym poczęstunkiem i wesołym miasteczkiem na czele.
Dwudniowe świętowanie na stadionie w Zbylitowskiej Górze to dziękczynna modlitwa, ludowe obrzędy, swojskie jadło i przede wszystkim moc atrakcji dla każdego. Dożynki rozpoczną się już w sobotę. Na przybywających czeka w ten dzień dożynkowy festyn, na którym zagrają kapele ludowe.
Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Pieczarki, a ze sceny popłyną nuty góralskiego folku. Pierwszy dzień dożynek zakończy zabawa taneczna.
Główne świętowanie rozpocznie się w niedzielę polową Mszą Świętą, po której będą tradycyjne obrzędy i konkurs wieńca dożynkowego. Wszyscy będą mogli również za darmo skosztować dziczyzny, bigosu, wiejskich wyrobów i wędlin oraz tradycyjnych ciast. Na wszystkich przybywających będzie czekała moc stoisk wystawienniczych czy loteria fantowa z cennymi nagrodami. Nie tylko najmłodszych zaprasza zaś już od 11 sierpnia wesołe miasteczko.
Dożynkowa niedziela to również duże święto muzyczne. Na góralskie nuty z rytmami disco zaprosi Kordian ze swoją „Dziewczyną z gór”. Następnie usłyszymy „Zawsze tam, gdzie Ty”, czyli łączący pokolenia Lady Pank i ich największe przeboje – „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „Mniej niż zero”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do świętowania dożynek z gminą Tarnów. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjny program, i co najważniejsze zarówno wstęp jak i większość atrakcji, dzięki wsparciu sponsorów jest darmowa – zachęca do uczestnictwa w dożynkach Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.