25 maja 2024
Aktualności

DPS w Stróżach z nowym Oplem Vivaro

Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron przekazali 9 osobowy Opel Vivaro dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Samochód jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Koszt zakupu przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie Opla Vivaro to przeszło 137 tys. zł, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansował to przedsięwzięcie kwotą 80 tys. zł.

– Otrzymany nowy samochód Opel Vivaro będzie wykorzystywany do przewozu mieszkanek naszego Domu, co zdecydowanie polepszy komfort jazdy i dostępność do wszelkich usług, które im zapewniamy – mówi dyrektor DPS w Stróżach Małgorzata Chrobak.

Z uwagi na schorzenia i niepełnosprawność mieszkanek placówka jest w posiadaniu dwóch samochodów 9-cio osobowych: Forda Customa, który otrzymała w 2013 roku, a teraz wymieniono wysłużonego Citroena Jumpera z 2000 roku, który przejechał 373 088 km na nowy Opel Vivaro.

Dom Pomocy Społecznej w Stróżach funkcjonuje od 1951 roku. Jest to Dom dla przewlekle psychicznie chorych kobiet. Jest placówką, która stara się jak najlepiej pomagać kobietom pokrzywdzonym przez los, kobietom, które wymagają stałej opieki. Mieszkanki znajdują tam spokój, pomocną przyjazną dłoń, kontakt z naturą i przede wszystkim domowe ciepło.
Przy DPS w Stróżach funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy o zasięgu ponadgminnym przeznaczony dla 20 osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy mają zapewniony m.in. dowóz do ośrodka samochodem. Średnio dziennie pokonuje on ok. 150 km. Do tej pory uczestnicy dowożeni byli samochodem Citroen Jumper, który z uwagi na dużą ilość pokonanych kilometrów był już bardzo wyeksploatowany i wymagał częstych napraw oraz związanych z tym nakładów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.