22 lutego 2024
Aktualności

Droga w Podborzu idzie do przebudowy

Powiat Dąbrowski przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji drogowej, którą jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Podborze.
Umowa z wykonawcą tej inwestycji firmą STRABAG została już podpisana. Na realizację tego przedsięwzięcia samorząd powiatowy otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% całkowitej wartości inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to 2,5 mln zł.
Przebudowa drogi powiatowej nr 1314K w Podborzu o długości 1,3 km obejmuje wykonanie nowej podbudowy, nawierzchni, chodników, oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowa potrwa do końca listopada.
W Podborzu są jednak już drogowcy, gdzie trwają już prace przy odbudowie mostu w ciągu drogi powiatowej. Inwestycja ta realizowana jest z dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Całkowity koszt przebudowy to kwota 1,2 mln zł. Promesa z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynosiła 980 tys. zł. Pozostała część środków pochodzi z budżetu powiatu.
Inwestycja zakłada wykonanie robót przygotowawczych, robót ziemnych, betoniarskich, zbrojarskich oraz bitumicznych wraz z wykonaniem urządzeń odwaniających. Ponadto zostaną zamontowane nowe elementy zabezpieczające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.