31 maja 2024
AktualnościKryminalne

Drogowi piraci na drogach regionu

Utrata prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, mandat karny w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karny „zarobili” kierowcy w ostatni weekend rozpędzając swoje pojazdy do prędkości 132 km/h i 137 km/h w obszarze zabudowanym. To jednak nie jedyni kierowcy, którzy pofolgowali z prędkością. Tylko w niedzielę (10.09.) policjanci zatrzymali 60 takich kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek z powiatu tarnowskiego, który jadąc motocyklem w Gromniku rozpędził się do prędkości 137 km/h. Zatrzymany stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz dopisali do jego konta kierowcy 15 punktów karnych.

Niewiele wolniej jechał 40-latek z Tarnowa, ulicą Spokojną w centrum miasta. Został również zatrzymany przez patrol tarnowskiej drogówki i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karny dopisanymi do jego konta kierowcy.  

Tylko w ubiegły weekend tarnowscy policjanci zatrzymali 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czworo z nich jechało szybkiej niż 50 km/h

Tarnowscy policjanci przypominają, że w mieście czyli obszarze zabudowanym standardowo obowiązuje prędkość 50 km/h z wyjątkiem miejsce, gdzie ta prędkość zostaje obniżona lub podwyższona do prędkości wskazanej na znaku. Je przekroczenie o więcej niż 50 km/h zawsze skutkuje konsekwencjami opisanymi wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.