21 kwietnia 2024
Aktualności

Duże problemy z realizacją zadań z Budżetu Obywatelskiego

Dziś zakończy się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. My natomiast sprawdziliśmy, co dzieje się z inwestycjami, które wygrały w poprzednim budżecie. Okazuje się, że z ich realizacją nie jest najlepiej.

Przypomnijmy, że wśród zwycięzców jest projekt Strefa Rekreacji Terlikówka, który zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego na Osiedlu Gumniska – Zabłocie, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy zarówno osiedla, jak i całego miasta. Będzie można na nim zagrać w koszykówkę, siatkówkę i w piłkę nożną oraz organizować imprezy plenerowe. Projekt obejmuje też wybudowanie placu zabaw i dziesięciu miejsc do parkowania, ustawienie stojaków rowerowych oraz toalet. Kolejnym zadaniem są Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej. Jest to projekt adresowany, podobnie jak w latach ubiegłych, do społeczności tarnowskich seniorów. Kolejnym projektem, na który chętnie głosowali mieszkańcy jest wyremontowanie między innymi chodników przy ulicach Mościckiego i Reymonta. Kolejne zadanie dotyczący Parku Sanguszków – gruntowny remont przejdzie parkowa fontanna. Natomiast ostatnim projektem jest plaża miejska nad Wątokiem przy ulicy Południowej. Zadanie przewiduje budowę trasy spacerowej – promenady i ścieżek z drewna modrzewiowego, z piaszczystymi łachami, brodzikiem dla dzieci i leżakami.

Jak zatem wygląda stan realizacji tych inwestycji na dziś? 

Projekt Strefa Rekreacji Terlikówka – trwają prace związane z modyfikacją projektu, bo po rozmowach z Zakładem Energetycznym w sprawie przełożenia sieci energetycznej okazało się, że na działce, przeznaczonej pod inwestycję, znajdują się niezinwentaryzowane podziemne kable energetyczne. Koszt ich przełożenia jest zbyt duży, stąd konieczność wprowadzenia zmian, uzgodnionych z przedstawicielami Rady Osiedla.

W ramach projektu, dotyczącego Parku Sanguszków (Fontanna dla Parku Sanguszków) – projekt fontanny jest gotowy, w najbliższych dniach najprawdopodobniej zakończą się ostatnie uzgodnienia z konserwatorem zabytków, dotyczące nawierzchni, jaką będzie wyłożona alejka.

Plaża miejska nad Wątokiem przy ulicy Południowej – w marcu wysłano zapytania ofertowe do trzech firm w sprawie wykonania projektu tej inwestycji. Urząd Miasta otrzymał dwie odpowiedzi i wybrano najlepiej ocenioną ofertę. 3 kwietnia podpisana została umowa z wykonawcą projektu. Odbyło się również spotkanie z pomysłodawcą, na którym zaprezentowana została koncepcja plaży. Teraz urzędnicy szukają rzeczoznawcy, który wykona operat wodno–prawny. To dokument niezbędny dla tej inwestycji, bo znajduje się ona w obszarze zagrożenia powodziowego. Jest również wymagany przez Wody Polskie, z którymi musimy przeprowadzić uzgodnienia.

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej – zajęcia dla seniorów odbywają się zgodnie z harmonogramem, bierze w nich udział około 600 osób.

Remont chodników na Osiedlu Strusina, przy ulicach Mościckiego i Reymonta – w czerwcu przeprowadzono konieczną wycinkę drzew, a w lipcu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania.

 

 

Jeden komentarz do “Duże problemy z realizacją zadań z Budżetu Obywatelskiego

  • Nie zapominajmy o infrastrukturze przy ul.Harasymowicza w Krzyżu, gdzie miała być wykonana kanalizacja burzowa i owszem zrobiono ją, ale już nie do końca i właściciele ostatnich działek nie mają ani oświetlenia ani kanalizacji droga jest zwężona a do niedawna nieprzejezda- taka to właśnie realizacja…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.