28 lutego 2024
Aktualności

Dwa kilometry chodnika przy trasie Filipowice – Zakliczyn

W Filipowicach podsumowano realizację inwestycji, która powstała dzięki współpracy samorządów z rządem – budowę chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej, łączącej tę miejscowość z Zakliczynem. Chodnik ze ścieżką rowerową powstał wzdłuż drogi powiatowej przez Filipowice, Stróże, Wolę Stróską i Zdoni o łącznej długości 2 km. Koszt wyniósł przeszło 2,1 mln zł.

Największa część tej kwoty to środki z „Polskiego Ładu” (1,5 mln zł). Gmina Zakliczyn wyasygnowała 420 tys. zł, powiat tarnowski 96 tys. zł, a ten montaż finansowy został uzupełniony pieniędzmi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (74 tys. zł). Inwestycja realizowana była w latach 2022-2023.

Dawid Chrobak przemawia podczas konferencji

– To przedsięwzięcie pokazuje, jak ważna jest dobra współpraca polskiego rządu z samorządami. To dzięki niej chodnik ze ścieżką rowerową powstał tutaj na tak długim odcinku – mówił burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Starosta tarnowski Roman Łucarz przypomniał, że niedawno położona została nowa nakładka asfaltowa na drodze łączącej Filipowice z Zakliczynem, a teraz udało się polepszyć bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu – rowerzystów i pieszych. – Jest to droga o dużym natężeniu samochodów, którą przejeżdża również sporo pojazdów ciężarowych. Dlatego jest to niezwykle potrzebna inwestycja. Nie byłoby jej jednak, gdyby nie dobra wola samorządu Zakliczyna i ogromne wsparcie finansowe ze strony rządu – stwierdził starosta.

Za wspieranie lokalnych inwestycji dziękowali wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion oraz sołtys i radny z Filipowic Zygmunt Olchawa. Natomiast Mateusz Janiczek, koordynator struktur PiS w Małopolsce przedstawił szczegóły akcji „Trasa Dotrzymanego Słowa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie i przypomnienie tych przedsięwzięć oraz programów, zrealizowanych w ostatnich latach, a kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa, rozwoju oraz suwerenności naszego kraju.

Zdjęcia: Paweł Topolski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.