13 lipca 2024
AktualnościKryminalne

Dwa niewybuchy na stercie złomu w stodole

Niecodzienne odkrycie podczas prac porządkowych pomieszczeń gospodarczych w Podlesiu Dębowym, w powiecie tarnowskim. Właściciel porządkując stodołę odkrył w stercie złomu… pocisk artyleryjski oraz szczątki takiego pocisku.

W poniedziałek policjanci zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców Podlesia Dębowego o znalezieniu bomby w swoim gospodarstwie. 
Mężczyzna porządkował pomieszczenie gospodarcze i zauważył niewybuch leżący na stercie złomu wśród innych metalowych i niemetalowych przedmiotów wykorzystywanych przed laty w gospodarstwie. Dyżurny skierował w to miejsce specjalistów z patrolu minersko-pirotechnicznego. Wskazany przedmiot został zidentyfikowany jako niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 75 mm oraz szczątki takiego pocisku. Pocisk mocno skorodowany leżał na elementach metalowych składowanych w pomieszczeniu przydomowym. W związku z tym powiadomiono patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze przyjechali dzisiaj przed południem i zabezpieczyli niewybuchy, które zostaną zneutralizowane na poligonie wojskowym. 

Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, a teren do czasu przyjazdu wojskowych zabezpieczali policjanci z komisariatu w Żabnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.