25 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Dwaj 17-letni bandyci ujęci. Pobili i okradli 14-latka

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 14-latku. Do przestępstwa doszło początkiem marca w godzinach południowych w Szczucinie

Na ul. Rudnickiego dwaj nastolatkowie zażądali pieniędzy od 14-latka, który wracał po lekcjach ze szkoły, a kiedy ich nie otrzymali, pobili go po czym dokonali kradzieży wyrobów tytoniowych, które nieletni przy sobie posiadał. 14-latek w wyniku pobicia z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Młodzi mężczyźni wykorzystując komunikator internetowy po zdarzeniu grozili pozbawieniem życia swojej ofierze.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Policjanci zatrzymali dwóch wytypowanych 17-latków. Jeden z nich to mieszkaniec powiatu dąbrowskiego a drugi województwa świętokrzyskiego. Usłyszeli oni zarzuty dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, do czego się przyznali. Prokurator wobec zastosował nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktu z 14-latkiem.
Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, lecz nieletnim po ukończeniu 15 roku życia za popełnienie tego przestępstwa grozi kara dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia (tj. 8 lat) zgodnie z art. 10 kodeksu karnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.