28 maja 2024
AktualnościKryminalne

Dwóch Nigeryjczyków nielegalnie grało w piłkę w lidze okręgowej

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom w jednym z małopolskich klubów sportowych. Niestety, władze klubu nie zadbały o dopełnienie wszystkich formalności przy ich zatrudnianiu.

Kontrolą objęto dwóch obywateli Nigerii. Nie mieli ani umowy o pracę, ani umowy cywilnoprawnej w wymaganej formie. Cudzoziemcy w wieku 24 i 20 lat popełnili wykroczenie z art. 120 ust. 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Wobec prezesa zarządu kontrolowanego klubu zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Nigeryjczycy zostali zatrzymani, a ich dane zostały zastrzeżone w bazach danych SG. Skierowano również wniosek do właściwego sądu o ukaranie prezesa klubu. Po rozpoznaniu sprawy przeciwko obywatelowi Polski, sąd uznał obwinionego za winnego popełnienia czynu i wymierzył mu karę grzywny.

Przypominamy, że każdy cudzoziemiec wykonujący pracę zarobkową w Polsce musi posiadać odpowiednie dokumenty i zezwolenia do wykonywania pracy w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.