19 czerwca 2024
Aktualności

Dyrektor ZSEO zawieszona!

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych z dniem dzisiejszym w związku z zarzutem przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki WOŚP. O nieprawidłowościach w tej szkole poinformowaliśmy jako pierwsi (tutaj).

Prokurator Rejonowy w Tarnowie zawiadomił dziś prezydenta Tarnowa o postawieniu zarzutu dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych. W związku z tym prezydent, na podstawie artykułu 85 t Karty Nauczyciela, zdecydował o zawieszeniu dyrektor szkoły w pełnieniu obowiązków. Zgodnie z przepisami zawieszenie nie może trwać dłużej niż 6 miesięcy, chyba, że postępowanie karne będzie nadal prowadzone.

Dyrektor placówki usłyszała zarzut przywłaszczenia blisko 6 tysięcy złotych ze zbiórki WOŚP. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Urząd Miasta wiedział o całej sprawie od połowy stycznia.

– Wiążąca jest dla nas informacja, przekazana przez prokuraturę w styczniu. Do momentu, w którym prokuratura lub policja oficjalnie nie poinformują nas, że zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż nieprawidłowości faktycznie mogły mieć miejsce, nie podejmiemy kroków w tej sprawie, nie możemy bowiem opierać się na niepotwierdzonych doniesieniach – wyjaśniała nam Daniela Motak, rzecznik tarnowskiego magistratu tuż po upublicznieniu całej sprawy.

5 komentarzy do “Dyrektor ZSEO zawieszona!

  • Ja pamiętam, tą Panią Dyrektor, jak była na komisji maturalnej z języka polskiego kilka lat temu, była taka cholera, że o mało włos koleżanki i koledzy z mojej klasy by nie zdali matury, nasza Pani, która uczyła nas języka polskiego, była tak podenerwowana, bo takie zadawała pytania, aby kogoś ulać.
   A ja się pytam co z dyplomami dla osób, które włączyły się w wolontariat 24.12.2017r.?????
   Tak dla ciekawostki: To wolontariusze Empatii, będą w najbliższą Niedzielę zbierać pieniądze do puszek na budowę Hospicjum Via Spei , pod Kościołem Księży Misjonarzy!
   Wcale nie żałuję Tej pani Dyrektor, nie jest mi jej szkoda!!!!!!!!!!!!!!!

   Odpowiedz
 • jak dzieci oraz nauczyciele chcieli protestować przeciwko niej to postraszyła ze wyrzuci ze szkoły, śmiech na sali jak ludzie potrafią wykorzystywać władze 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.